در شب جمعه شرکت Nvidia از قدرتمندترین و جدیدترین کارت گرافیک خود با نام GeForce GTX 1080 پرده برداری کرد. به عنوان بخشی از مراسم افتتاح و معرفی این پردازنده گرافیکی توسعه دهندگان شرکت id Software بخشی از بازی پرطرفدار Doom را توسط این پردازنده اجرا کرد و نتایجی فوق العاده ای کسب کردند.

نگاهی بیاندازید:

سایت PC Gamer این ویدئوی نمایشی را نشان داد و توضیحی که ارائه داد مبنی بر استفاده از Vaulkan API بوده است. همانطور که می توانید در بالا ببینید در آغاز ویدئو بازی Doom بر روی تنظیمات 1080p/60FPS اجرا می شود، اما بعد از اینکه V-Sync غیرفعال می شود میزان فریم ها به 120-200FPS تغییر می کند. لازم به ذکر است که رزولوشن 1080p محدودیت صفحه نمایش بود.

استدیو id می گوید: هنوز مشکلاتی گرافیکی اندکی وجود دارد که در حال درست شدن اند مخصوصاً زمانی که بازی در فریم 200 FPS اجرا می شود. سایت PC Gamer نیز اشاره کرد که: چند باگ در موتور گرافیکی در فریم 200 FPS همچنان وجود دارد که استدیو id تا قبل از پردازنده گرافیکی GTX 1080 متوجه نشده بود.

بازی Doom در تاریخ 24 اردیبهشت برای پلتفرم های PC و Xbox one و Playstation 4 برنامه ریزی شده است. برای اطلاعات بیشتر اینچا را کلیک کنید.

قیمت این پردازنده پیشرفته یعنی GTX 1080 در حال حاضر 600$ دلار می باشد و در پایان ماه میلادی جاری در دسترس خواهد بود.